NimetusSAJAJALGSE ROOMAMINE 
KirjeldusAlgasend: selili, jalad täielikult kõverdatud. Roomamine pea suunas, rindkere ja puusade vahelduvate tõstetega. Tõstmisel toetutakse turjale ja õlavarrele. Jalgade sirutumisel roomatakse vastassuunas. Kogu harjutuse vältel on kannad paigal 
Variandid"Sajajalgse roomamine" käte abita "Sajajalgse roomamine", toetudes vahelduvalt ühele ja teisele kerepoole
NimetusAAFRIKLASE KÜKK 
KirjeldusPüsi kägaras14 , labajalad rööbiti 1–2 rusika kaugusel, käed sirutatud ette alla, vaade ees. 
Variandid“Aafriklase kükk ” käe- või kätetoenguga taga “Aafriklase kükk” jalad harkis või sulgseisus. Püsi kägaristes või toengkägaristes.
NimetusKÄTE MÕÕTMINE 
KirjeldusPüsi kõhuli asendis, kere painutatud kõrvale, üks käsi kõverdatult ülal maas, teine sirutatult all vastu jalga. Vaagnavöötme lihased lõtvunud. Ettekujutus: mõõdan, kui kaugele jäävad sõrmed varvastest. 
VariandidPüsi vastandasendis: kõhuli, alakere painutatud kõrvale, jalad rööbiti, pöiaseljad maas, käed nurkselt ülal maas. Ülakere lõtvunud.
NimetusKALLISTUS 
KirjeldusPüsi uppistes46 kõverdatud jalgadega, rindkere vastu reisi, käed haardes ümber reite, vaade ees. Toepunktid istmikul ja kandadel. 
Variandid“Kallistus” toetumisega küünarvartele. “Kallistus” poolkägaras. Liikumine “Kallistuses” vahelduvate puusatõstetega. Istmik eemaldub kandadest.
NimetusVARVASTE LUGEMINE 
KirjeldusPüsi selili, käed kuklal, kael ja õlavööde painutatud ette, jalad kõverdatud hüppeliigesest, vaade varvastel. Kannad ei puuduta maad. Toepunktid abaluudel, rindkerel, vaagnavöötmel. 
Variandid“Varvaste lugemine” sirutatud kätega külgedel. “Varvaste lugemine” üks õlg tõstetud ette.
NimetusRINDKERE VÄIKESED LIIGUTUSED 
KirjeldusAlgasend: rististe33 ,käed reitel toengasendis. Rindkere lükkamine kõrvale. Pea hoitud paigal.
Variandid“Rindkere väikesed liigutused” liigutades rindkere vabasuunaliselt. “Kere väikesed liigutused” seistes või kõnnil, liigutades vabasuunaliselt vaagnavöödet või rindkere.
NimetusKAELA VÄIKESED LIIGUTUSED 
KirjeldusAlgasend: rististe, käed reitel toengasendis. Pea lükkamine kõrvale. Lõug ja ostmik liiguvad ühel vertikaalteljel. Õlad paigal.
Variandid"Kaela väikesed liigutused" käte hoidmisega sulg- või avaringselt ülal. "Kaela väikesed liigutused" seistes või kõnnil.