Kaitsevägi ja EOK tähistasid spordinädalat NATO testiga

Kolmapäeval sai Tallinna spordihallis kaasa elada erakordsele sportlikule vaatemängule, kui Spordinädala raames toimuval Kaitseväe aktiivsele liikumishommikul panid end kaitseväe üldfüüsilises testis (NATO test) kõrvuti proovile Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, kultuuriminister Tõnis Lukas, EOK president Urmas Sõõrumaa, asepresident Tõnu Tõniste ja täitevkomitee liige Mihhail Kõlvart, mitmed tuntud Eesti tippsportlased, kaitseväe spordirühma liikmed ning muidu spordihuvilised.
Spordinädala liikumishommiku osalejaid ootas ees üldfüüsiline test, millega hinnatakse kaitseväes tegevväelaste kehalist võimekust. Test koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200m jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku seega 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda igalt alalt vähemalt 60 punkti. Punktide arvestamisel võetakse arvesse ka sugu ja vanust.

 

Testi sooritasid maksimaalse 300 punkti peale viis osalejat: Jüri Jaanson, Urmas Sõõrumaa ning Kaitseväe spordirühma liikmed sõudja Tõnu Endrekson, laskesuusataja Tuuli Tomingas ja maadleja Helary Mägisalu. Spordirühma liikmetest kõige madalam punktisumma oli muljetavaldavad 291 punkti maksimaalsest 300st. Üldse tänane väikseim skoor oli tugev 256 punkti.

 

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem märkis, et kuigi tekkis ka võistlusmoment, oli ürituse eesmärk veeta ühine sportlik hommikupoolik. „Koos NATO testi tegemine on moraalne toetus sõjaväelastele ja ajateenijatele, kes näevad, et ka teised on võimelised testi edukalt sooritama ning tekib ka võrdlusvõimalus,“ ütles Herem.

 

 

289 punkti teeninud EOK täitevkomitee liige ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart hämmastas publikut, tehes kahe minuti jooksul koguni 108 kõhulihaseharjutust. „Eks võitluskunstide esindajana ongi mul lihtne kõhulihaseid teha. Kätekõverdused on samuti harjutus, mida tihti hommikuti teen. Jooks oli aga täna väga raske - tegin alles hiljuti pika rattasõidu ning mu jalad on tänase päevani valutanud, selle taha jooks läks,“ rääkis Kõlvart. „Mul on väga hea meel, et selline üritus korraldati, nii tihti erineva taustaga ja erinevate sportlaste vastu võistelda ei saa! Tööpäev on hästi alanud, nüüd on tore minna linnavalitsuse istungile!“

 

Ainsa naisena täna testi teinud laskesuusataja, Kaitseväe spordirühma kuuluv Tuuli Tomingas sai kirja maksimaalsed 300 punkti. „Tegin esimest korda NATO testi, see oli väga tore kogemus. Mulle meeldis, et tegu polnud karmi pingutusega, vaid meil oli sealjuures ka lõbus. Kõige lihtsam oli minu jaoks kõhulihaste tegemine, praktiliselt ei tundnudki, et oleksin väga pingutanud. Kõige keerulisemad olid kätekõverdused – mul on väga pikad käed. Kaitseväe spordirühmal oli väga hea spordibaas all, trenni on omajagu tehtud,“ rääkis Tomingas.

 

 

NATO testi viisid läbi Kaitseväe spordirühma liikmed Kaspar Taimsoo, Andrei Jämsä, Kirill Kotšegarov, Rene Zahkna, Timo Sild, Lauri Sild, Reino Velleste.

 

23.-30. septembril peetaval üleeuroopalisel Spordinädalal korraldatakse Eestis üle 1100 spordisündmuse, mille eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi. Spordinädal toimub Eestis tänavu juba viiendat aastat. Rohkem infot leiab aadressil www.spordinadal.ee.

 

Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.Eelmine
Suur Spordinädal sai vägeva avapaugu
Järgmine
Spordinädal püstitas Eestis rekordeid